Miért használunk fényáteresztő függönyöket?

A függöny az egyik leggyakrabban használt lakástextília. Népszerűségét az általa betöltött esztétikai funkciónak köszönheti, de egyes fajtái gyakorlati funkciókat is elláthatnak. A fényáteresztő függönyöket azonban azért szeretjük, mert otthonosabbá és esztétikusabbá varázsolják a teret.
A fényáteresztő függönyök használatának előnyei
Az olyan elegáns darabok, mint amilyeneket a FüggönyTár fényáteresztő függönyök kínálatában is találhatunk, számos előnyös tulajdonsággal rendelkeznek.
Ezen tulajdonságok jó része az esztétikumhoz kapcsolódik, hiszen ezek a lakástextíliák eleganciát és meghittséget hoznak a falak közé. A színek vagy minták játékával pedig kiemelhetjük őket, vagy harmonikus hátteret adhatunk velük az egyéb lakásdekorációs elemeknek.
A vizuális jellemzőkön túl egy jól megválasztott és elhelyezett függöny a tér akusztikáját is befolyásolhatja. A legalapvetőbb gyakorlati funkcióját azonban a magánélet védelme jelenti, hiszen úgy segít távol tartani otthonunk privát szférájától a kíváncsi tekinteteket, hogy közben nem akadályozza a napfény bejutását. Így tehát a fényáteresztő függönyök használatával nem kell kompromisszumot kötnünk: napos otthonunk világossága megmarad és az esztétikumból sem kell engednünk.
Milyen anyagból készülhetnek a fényáteresztő függönyök?
A fényáteresztő függönyöknek rendkívül sokféle típusa létezik, hogy jól tudjanak alkalmazkodni az eltérő igényekhez.
Még napjainkban is kedvelt anyag az organza, mely korábban selyemből készült, mára azonban jellemzően szintetikus rostszálakból gyártják. Hátránya, hogy kissé merev és könnyen gyűrődik, azonban pozitívumként hozhatjuk fel, hogy meglehetősen tartós. A hosszú élettartamhoz azonban a mi körültekintésünkre is szükség van a kezelés során.
A voile-t más néven fátyolszövetként ismerhetjük. Készülhet pamutból, pamutkeverékből vagy szintetikus anyagból egyaránt. A voile rendkívül könnyű, akárcsak a fátyol – lágy esésével természetes eleganciát hoz otthonunkba. Az organzánál sűrűbb szövésű, ezért nem engedi át annyira a fényt, azonban előnye, hogy kevésbé kényes anyag.
A sablé még a voile-nál is sűrűbb szövésű, így már inkább átmenetet képez a fényáteresztő és a sötétítő függönyök között. Maga az anyag azonban nagyon könnyen kezelhető, és nem is jellemző, hogy gyűrődne.
Minták bűvöletében
Mindenképp szót kell még ejtenünk a jacquard-ról. Ezzel az elnevezéssel nagy és gazdag mintázatú anyagokat jelölünk, melyeknek mintái nagyok és bonyolultak. Az anyag Joseph Marie Jacquard-ról kapta nevét, akinek szövőgépe révén lehetővé vált az olyan anyagok szövése, ami nagy mintákat tartalmaz.
A lakberendezésben azonban ügyesen kell bánni az ilyen függönyökkel, hiszen fókuszpontként fognak funkcionálni, vagyis magukra fogják vonzani a tekinteteket.
A FüggönyTár sokféle fényáteresztő függönye között azonban azok is megtalálják a számukra megfelelőt, akik az egyszínűség letisztultságát kívánják otthonaikba csempészni, és azok is, akik bevállalják a merészebb mintákat.
Ehhez a cikkhez nem lehet hozzászólni.